Pasiruošimas Kalėdoms fotostudijoje:)

Vos įstojus į akademiją, per rugsėjo (spalio) pirmosios šventę mūsų dekanas liepė suskaičiuoti nuo 10 iki 1.  Kai visa salė, nieko nenujausdama, ištarė „vienas“, iškart po to vietoj „nulio“, dekano balsu nuskambėjo „diplomas“. Štai taip, pasak jo, prabėgs mūsų studijų metai.

Štai taip man ir atėjo Kalėdos. 

Dar spalio pradžioje sėdint kavinėje kilo mintis, kad reikia kalėdinių dekoracijų. Nebuvo aišku nei kokių, nei kaip. Aišku buvo tik, kad reikia, greitai ir kaip įmanoma arčiau „zero waste“ idėjos.

A va čia ir prasidėjo. Begalė ieškojimo, „pinterestinimo“, „googlinimo“, galvos laužymo, streso, kūrybinės krizės ir pan. Tačiau iš to atsirado daug idėjų, kurias nejučia pritaikiau ir namuose.

Tai apie smulkmes nuo pradžių, bet neilgai.

Reikėjo eglės. Pirminė idėja buvo sulipdyti ją iš popieriaus, kurio turiu sočiai. Bet nesilipdė. Niekas neatrodė gražiai. Po kokių trijų bandymų, numojau ranka sakau, sudėliosiu ją iš burbulų, pagamintų iš siūlų. Bet nesugalvojau, kaip juos pagaminti nenaudojant balionų. Velniop, neturėsim eglės – turėsim sapnų gaudyklę vietoj jos!! Bet ir ta modifikavosi gaminimo procese į tai, kas dabar kabo.
Mėnulių pagrindas – sugadintų fonų popierius. Ant jo suklijavau džiovintą vijoklį (liko, kai karpiau savo kambarinį augalą) ir viską, ką sukaupiau per n metų nuo dovanotų puokščių. Papildomai padžiovinau apelsiną ir iškasiau balkone kažkur besimėtantį kankorėžį, kurį kadais dažiau mokykloje (pradedu galvoti, kad turiu daiktų kaupimo problemą :D).

Dovanoms išsinešiau dėžes iš Oriflame biuro. Ir jiems gerai, mažiau išmesti, ir man gerai. Ir supakavau jas į tuos pačius sugadintus fonus. Mamai patiko mintis ir vėliau šitaip supakavo dovanas šeimai.

Ir, žinoma, žvaigždės. Nuo jų viskas ir prasidėjo. Iš kokio trečio karto atradau schemą, kuri manęs nevestų iš kantrybės. Bet net jei ir tai „one minute diy paper stars“, vis tiek skaudėjo ir pirštus ir rankas po tiek lankstymo ir karpymo. Bet verta.

Po Kalėdų visos dekoracijos toliau suksis gyvenimo rate ir tikrai nekeliaus į šiukšlyną. Žvaigždės taps suknele fotosesijai, mėnuliai iš tikro transformuosis į sapnų gaudykles pagaliau ir puoš namus, o dėžės, greičiausiai, taps Velykų dekoracijomis. Arba tiesiog turėsiu, kur laikyti daiktus… hmm… gal susiklijuoti spintelę iš jų… ech, neduokit man idėjų (nes padarysiu).

Dabar jau viskam pasibaigus, pagaliau atėjus Kalėdoms, sėdžiu, galvoju apie viską iš naujo ir džiaugiuosi. Nors ir nuvargino visas šitas reikalas, nors ir atsibodo iki negalėjimo, tačiau, jūsų žinutės įkvepia. Gavau daugybę pagyrimų. Labiausiai širdį paglostė žinutė „ilgai ieškojau kažko kitokio ir štai radau“. Tai ir buvo mano tikslas. Ačiū! Ir dabar žiūrėkim, ką kitaip sugalvosiu kitom šventėm.

 

Autorė: Fotografė Ingrida  –  www.portretiste.lt

www.facebook.com/Portretiste